ذاکر جوادالائمه محسن جعفری

آموزش و فعالیت های فرهنگی شخصی ذاکر جوادالائمه محسن جعفری

ذاکر جوادالائمه محسن جعفری

آموزش و فعالیت های فرهنگی شخصی ذاکر جوادالائمه محسن جعفری

ذاکر جوادالائمه محسن جعفری

به نام خدای علی و فاطمه

به قول شاعر که میگه:
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست...

حقیر میون دریای خادمان حضرت اباعبدالله مثل قطره هم نیستم که به چشم بیام ولی دلم می خواد هر جور که می تونم ارادت خودم رو به عاشقان ارباب بی کفن و رهروان ولایت نشون بدم آرزو دارم حتی به اندازه یک سطر هم که شده مطلبی جهت استفاده ستایشگران امام حسین قرار بدم شاید بتونم از این راه کمی کسب ثواب کنم

آرزو دارم اینجا پاتوق حزب اللهی ها و عاشقان سیدعلی خامنه ای بشه

جهت سلامتی و فرج حضرت صاحب الزمان و طول عمر امام خامنه ای صلوات


طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

ارتباط آواز ایرانی و آئین‌های مذهبی از قدیم الایام به گونه‌ای بوده که هریک از این دو، برهم اثرگذار بوده و حتی در تکامل هم حرکت کرده‌اند. به عنوان مثال همان‌طورکه به کمک گوشه‌های آوازی ایرانی، تعزیه خوانی رواج می یابد، از سوی دیگر با توجه به الحان روضه خوان‌ها گوشه‌هایی از آواز  ردیفی زنده می‌شود که حتی نام گوشه‌ها با نام روضه خوان‌ها عجین می‌شود. مثلا در ردیف‌های آوازی  گوشه‌هایی وجود دارد که به نام روضه‌‌خوان‌های قدیمی ثبت شده است. مثل گوشه حیدری یا حاج‌حسنی یا بیات درویش حسن.

 

ارتباط بنیادی آواز  ایرانی با جلوه‌های گوناگون مذهب، با گوش سپردن به یک نوحه قدیمی آشکار می‌شود. عناصر تشکیل دهنده یک نوحه، کلام است و آهنگ. نوحه در کلام به شعر و ادبیات پیوند می‌خورد و در آهنگ، با آواز . و کلیت این ترکیب، نوحه‌ایست که در مصیبت اهل بیت،  از دل برآمده و خوانده می‌شود.

 

یک مداح موفق و حرفه‏ای باید ردیف آوازی را بداند تا تشخیص دهد در مجالس مختلف، چه دستگاه، چه گوشه و چه شعری را به کار ببرد چه بسا مداحانی که به خاطر عدم آشنایی با ردیف آوازی، بی جهت و بی مورد اقدام به خواندن قطعاتی می‏کند که هیچ ارتباطی با مجلس ندارد.


جهت طرح سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات

و همچنین ارسال فایل های تمرینی خودتون جهت بررسی روند آموزش

به تلگرام حقیر به شماره

09163023853

مراجعه نمایید

انشالله در خدمت  سروران عزیز خواهم بود


عاشق جوادالائمه عاشق ولایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.